Bilimsel bilgi metodu, ilginç bilgiler yazı

Bilimsel bilgi metodu, ilginç bilgiler yazı

Bilimsel bilgi metodu Doğru bilgiler anlat Doğru bilgiler anlat ilginç bilgiler wikipedia ilginç bilgiler hayata dair ilginç hukuki bilgiler ilginç bilgiler uygulaması ilginç bilgiler korkutucu ilginç bilgiler ve cevapları

1. En Büyük Okyanus hangisidir?
Pasifik Okyanusu, Dünya üzerindeki en büyük okyanustur ve Asya ve Avustralya kıtalarını Kuzey Amerika ve Güney Amerika dan ayırır .

2. Kuvvet nedir?
Kuvvet, itme veya çekme gibidir. Bir şeyi ittiğinizde veya çektiğinizde, bir kuvvet uygularsınız . Exert, başvurmak için başka bir kelimedir. Bir uçağın kanadının altındaki hava kuvveti uçağın havalanmasını sağlar ve uçmasını sağlar. Bir mıknatıs çekerek, demir parçası üzerinde bir kuvvet uygulamaktadır. Bir arabanın tekerleği yere iter ve aks üzerindeki kuvvet arabayı ileri doğru hareket ettirir. Yürüdüğünüzde ayaklarınız yere bastırır ve yer geri iter. Bir binanın duvarları veya bir köprünün sütunları yukarı doğru iter ve çatının veya köprünün düşmesini engeller. Bunlara reaktif kuvvetler denir . Bir balonun içindeki hava, balonun lastik duvarlarını iter ve kuvvet kauçuğun esnemesine neden olur.

3. Dünyanın Merkezine Seyahat Edebilir miyiz?
Dünyanın iç kısmının çoğu gerçekten sıcak erimiş kayalardan yapılmıştır. Bu bölüme manto denir. Dünyanın merkezinde katı demirden yapılmış çekirdek vardır. Dünya nın merkezine gitmek gerçekten zor olurdu çünkü çok uzaktadır ve biz seyahat ederken tüm malzemenin yoldan çekilmesi gerekirdi. Merkeze olan uzaklık yaklaşık dört bin mildir. 20 mil uzunluğunda tüneller inşa etmek bile uzun yıllar alır. En derin madenlerden bazıları sadece 2 1/2 mil derinliğinde.

4. Mikroskopla Neler Görebilirim?
Bakteriler gibi gerçekten küçük şeyleri görebilirsiniz . En güçlü mikroskoplar elektron mikroskopları olarak adlandırılır ve virüsleri görebilir . COVID-19 gibi bu virüsler, bakterilerden çok daha küçüktür ve ışıkla çalışan sıradan bir mikroskopla görülemez.

Bir kurtarma bahçesinde demir ve çeliği toplamak için kullanılan bir elektromıknatıs.
Bir kurtarma bahçesinde demir ve çeliği toplamak için kullanılan bir elektromıknatıs.

Life-of-Pix, bilimadamı aracılığıyla kamu malı resmi

Bir bilim adamı mikroskop kullanarak gerçekten küçük bir şeyi inceler.
Bir bilim adamı mikroskop kullanarak gerçekten küçük bir şeyi inceler.

Luvqs, bilimadamı aracılığıyla kamu malı resmi

5. What Are Some Facts About the Earth?
The Earth is one of eight planets circling or orbiting the Sun.
The distance from the Earth to the Sun is 93 million miles or 149 million kilometres.
The Earth has a diameter of 7918 miles or 12,742 km.
The weight of the Earth is estimated to be 6 quadrillion kg. That s 6 million, million, million, million kg. If you write out the number, it looks like this:

6,000,000,000,000,000,000,000,000
Dünyanın yaşı yaklaşık 4,5 milyar yıldır. Rakam şu şekilde görünüyor:

4.500.000.000
Dünyamız neredeyse 3 / 4 ü su ile kaplıdır. Yani karadan çok okyanus var .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir