Dogru bilgiler türkiye, bilimsel bilgi süreçleri

Dogru bilgiler türkiye, bilimsel bilgi süreçleri

Dogru bilgiler türkiye bilimsel bilgi edinme yolları ilginç uçak bilgileri ilginç bilgiler ntv ilginç bilgiler ülkeler hakkında Doğru bilgiler resimli bilimsel gerçekler Ww2 ilginç bilgiler bilimsel bilgi yolları

1. Metal nedir?
Metal, cilalandığında parlak hale gelen ve pek çok kullanışlı özelliği olan bir malzemedir. Elektriği ve ısıyı çok iyi iletir (taşır) ve birçok metal farklı şekillerde dövülebilir ( dövülebilir ) veya sakız gibi gerilebilir ( sünektir ). Çelik gibi metaller de yaylı hale getirilebilir.

2. Bıçaklar Neden Yapılmıştır?
Bıçaklar çelikten yapılmıştır. Bir zamanlar bıçaklar ve kılıçlar demirden yapılırdı, ancak kolayca bükülebilir ve kırılabilirdi. İnsanlar , erimiş demire karbon elementini ekleyebileceklerini keşfettiler . Bu yeni harika malzemeye çelik deniyordu. Çelik, demirden daha sert ve serttir ve daha esnektir.

3. Metrik Kütle Birimleri nedir?
Kütle ağırlık gibidir, ancak kütle aynı kalırken, ağırlık hangi gezegende olduğunuza göre değişir. Ay da daha hafif olursunuz çünkü sizi aşağı çeken daha az yerçekimi vardır ve bir evin yüksekliğine atlayabilirsiniz. Kütle, bir şeyi itmenin veya yavaşlatmanın ne kadar zor olduğunun bir ölçüsüdür. Kütle, kilogram (kg) veya pound cinsinden ölçülür.

4. Kuvvet nedir?
Kuvvet, itme veya çekme gibidir. Bir şeyi ittiğinizde veya çektiğinizde, bir kuvvet uygularsınız . Exert, başvurmak için başka bir kelimedir. Bir uçağın kanadının altındaki hava kuvveti uçağın havalanmasını sağlar ve uçmasını sağlar. Bir mıknatıs çekerek, demir parçası üzerinde bir kuvvet uygulamaktadır. Bir arabanın tekerleği yere iter ve aks üzerindeki kuvvet arabayı ileri doğru hareket ettirir. Yürüdüğünüzde ayaklarınız yere bastırır ve yer geri iter. Bir binanın duvarları veya bir köprünün sütunları yukarı doğru iter ve çatının veya köprünün düşmesini engeller. Bunlara reaktif kuvvetler denir . Bir balonun içindeki hava, balonun lastik duvarlarını iter ve kuvvet kauçuğun esnemesine neden olur.

5. What Are Some Facts About the Earth?
The Earth is one of eight planets circling or orbiting the Sun.
The distance from the Earth to the Sun is 93 million miles or 149 million kilometres.
The Earth has a diameter of 7918 miles or 12,742 km.
The weight of the Earth is estimated to be 6 quadrillion kg. That s 6 million, million, million, million kg. If you write out the number, it looks like this:

6,000,000,000,000,000,000,000,000
Dünyanın yaşı yaklaşık 4,5 milyar yıldır. Rakam şu şekilde görünüyor:

4.500.000.000
Dünyamız neredeyse 3 / 4 ü su ile kaplıdır. Yani karadan çok okyanus var .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir